Whatsapp Engel Kaldırma veya Engelleme

whatsapp-engel-kaldirma

Whatsapp engel kaldırma konusunda bilgiler içeren yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz, canınızı sıkan veya dilediğiniz bir kişiyi engellemeyi isteyebilirsiniz bu gayet doğal bir olaydır sizi rahatsız eden insandan uzaklaşmak ve onunla iletişim halinde olmamak için yapmanız gereken tek şey onu engellemek olacaktır, ancak belli bir süre sonra o kişi ile tekrar görüşme yapabilmek adına engelini kaldırmak durumunda kalabilirsiniz bunun için yapmanız gereken tek şey whatsapp engel kırma olayını gerçekleştirebilirsiniz canlar. Sandığınızdan daha da kolay bir uygulamadır ve herkes neredeyse bunu başarabilir, isterseniz hemen anlatmaya başlayalım.

Telefonunuzda kayıtlı olan bir numarayı engellemek için;

  1. WhatsApp uygulamanızı açın
  2. Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen Kişiler‘e gidin. Engellediğiniz
  3. kişilerin tamamı burada olur.
  4. Sağ üst köşedeki +Ekle’ye basınız.
  5. Listeden engellemek istediğiniz kişiyi seçin.

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numarayı engellemek için;

  1. O kişi ile bir sohbet açın
  2. Engelle seçeneğine tıklayın.

Tanımadığınız bir numara size mesaj atarsa, Spam’ı Rapor Et seçeneği bulunur. Bu seçenek kullanıcıyı rapor eder ve kişiyi sizin Engellenenler listenize ekler.

Whatsapp’ta engel kaldırmak için;

  1. Menü Tuşu > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenen Kişiler‘e bölümüne giriniz.
  2. Kişinin ismine dokunup basılı tutun.
  3. Açılan menüden Engellemeyi Kaldır’ı seçin.

Alternatif olarak, engellediğiniz kişiye mesaj gönderebilirsiniz ve engellemeyi kaldır seçeneğine yönlendirebilirsiniz. Evet arkadaşlar böylelikle whatsapp engel açma yöntemini de öğrenmiş olduk dilerseniz de yeni yöntemlerimiz ile karşınızda olabileceğiz eğer anlamadığınız kısımlar olursa bizlere “yorum” kısmından mesajlarınızı iletebilir daha farklı ve güzel bir sohbet ortamı ile anlatımlarımızı gerçekleştirebilir sizlere de yardım edebiliriz. Whatsapp engelleme nasıl yapılır kişi nasıl engellenir diyen arkadaşlarında sorularına umarım güzel bir cevap verebilmişizdir.

Durma Sende Bir Yorum Yaz :)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.