Home / Hertelden Whatsapp Durumları / Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

whatsapp-silinen-mesajlari-geri-getirme

Whatsapp silinen mesajları geri getirme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa eğer bu konumuz sizlere bir çok şeyi öğretecektir. Mesajları geri almanız sandığınızdan zor olmasada sizleri çok az bir uğraştıracaktır bunu başta belirtelim, whatsapp uygulamanızı silin ardından tekrar yükleyin nereden yükleyebilirim diyorsanız sitemizde whatsapp indir butonu bulunmaktadır (en alt kısımda) oradan indirebilirsiniz. Tekrar yüklenince mesaj geçmişi yükle diye bir soru gelicektir Geri yükle seçeneğini seçin. Kaybolan sohbetleriniz artık whatsapp hesabınızda belirecektir arkadaşlar.

Mesaj yedekleme

Bu konuda da zamanında çok sıkıntı olmasına rağmen sizlere kısa ipuçları vererek artık mesajlarınızın kaybolmasının önüne geçeceğiz, umarım bizleri iyi dinleyip anlayıp sonrasında uygulamaya koyulursunuz, Blackberry kullanıcısı iseniz mesajlarınız her sabah 4’te otomatikmen yedeklenmektedir, telefonunuzun dahili hafızası varsa eğer buraya kaydedilmektedir. Ayrıca dilediğiniz zaman da manuel olarak yedekleme yapabilirsiniz.

Ayarlar> Medya Ayarları> Sohbeti yedekle

Seçeneğini seçerek çok basit bir şekilde yedekleme yapmış olacaksınız ve silinen mesajları geri getirme gibi bir sıkıntı da yaşamayacaksınız arkadaşlar. Android kullanıcıları için yedekleme konusunda Google Drive’yi tavsiye ediyoruz. Basit bir yöntem sayesinde bu sorundan kurtulabileceksiniz konuşmalarınızı veya medyalarınızı drive’ye yedeklerseniz böylelikle telefonunuzu değiştirirseniz veya yeni bir cep telefonu alırsanız sohbet ve medyalarınızı aktarabilirsiniz.

  1. Cihazınızın Google Drive ile eşleştirilmiş olmanız lazım.
  2. Telefonunuzda Google Play Hizmetleri yüklü olmalıdır, (sadece Android 2.3.4 ve ilerisi için kullanılabilir).
  3. Google Drive’de  WhatsApp verileriniz için yeterli boş alan olmalıdır.
  4. Telefonunuzda yedekleme yapabileceğiniz yeterli boş alan olmalıdır.

Google Drive de nasıl yedekleme yapılır?

  1.  Whatsapp’ı açınız
  2.  Menü> Ayarlar> Sohbetler> Sohbet yedeği’ne girin.
  3. Google Drive’ye yedekleye dokunun ve dilediğiniz gibi yedekleme sıklığını ayarlayın, veya hemen yedekleme yapmak için Yedekle’ye dokunun.
  4.  Sohberlerinizi yedekleyeceğiniz Google hesabını seçmeye yönlendirileceksiniz, eğer Google hesabınız yoksa yönlendirilme yapıldıktan sonra “hesap ekle”yi seçin yedekleme yapılması için google hesabınızı lütfen unutmayın.
  5.  Yedekleme için kullanmak istediğiniz bağlantı ağını seçmek için Yedekleme bağlantısı’na dokunun. Hücresel veri üzerinden yedekleme yapmanın ek veri ücretlendirilmesine neden olabileceğini lütfen unutmayın.

Böylelikle silinen mesajları geri yükleme sorununu da çözmüş olacaksınız yalnız google drive yedekleme işi uzun süreceğinden dolayı sizi bayağı bekletebilir, o yüzden bu konu da biraz sabırlı olmanız gerekiyor aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizler iletebilir bizler de elimizden geldiği kadar sizlerin sorununu çözmeye yardımcı olmaya çalışacağız, videolu kısmını da paylaşmayı unutmayacağım, herkese bol mesajlı günler dileriz.

Bilgi Rıdvan Kaya

Bunlar ilginizi çekebilir

Whatsapp Aç | Nasıl Kaydolunur?

Whatsapp aç veya kaydol bu kelimeyi çoğu yerde eminim ki duymuşsunuzdur, sizlere yardımcı olabilmek amacıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel Genel